• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/ihkav
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=05558782155
  • https://twitter.com/ebibsa
  • https://www.youtube.com/user/ebibsa
Hava Durumu
EBR Medya & Ajans

ebr logo

Koloni Youtube
İkinci ticari uydu
Üyelik Girişi
Haberler
Site Haritası
Takvim

ігнорування,

Ігнорування.
Це правильна поведінка
чи психологічний захист?

Кожен із нас хоч раз у житті стикався з таким поняттям, як ігнорування. Або ми когось ігнорували, або нас. Що означає це слово, ми приблизно уявляємо. 

Ігнорування не можна однозначно назвати негативною особливістю поведінки. Науковою мовою, з погляду психології, ігнорування – це форма психологічного захисту від дратівливих чинників. 

Що ж спонукає нас чинити таким чином і які є причини, давайте трошки розберемося. Ось один приклад, де ігнорування може бути не тільки доречним, а й корисним. Людина живе поруч із залізницею і шум потягів її постійно дратує. І ось рано чи пізно він перестає помічати цей шум, його психіка перестає реагувати на подразник, тобто адаптується до нього та ігнорує. Але це є приклад корисного ігнорування. 

Насправді, причин, чому людина ігнорує кілька і вони трохи інші. Однією з причин може бути дитяча психотравма. Якщо дитину в дитинстві ігнорували батьки чи родичі, і вона не могла висловити їм свої внутрішні переживання, хоча дуже цього хотіла, то вона починає пригнічувати, тобто ігнорувати і замовчувати свої переживання, свої думки. У результаті замикається та ігнорує контакти з іншими людьми. 

Наступною причиною ігнорування оточуючих може бути завищена самооцінка та бажання піднятись над іншими людьми. Такий метод часто використовують "нарциси". Вони переконані у своїй унікальності, у них завищена думка про свої таланти та досягнення, все в цьому світі має бути лише для них. Потреби та бажання оточуючих їх не цікавлять. Вони таким чином демонструють відкидання та зневагу оточуючими. Боячись бути відкинутими вони відкидають і нехтують першими. Такий тип поведінки свідчить про психологічний розлад. Ігнорування часто може використовуватися як один із способів захисту, за яким можна сховати свої помилки. Людина уникатиме спілкування з певними людьми, щоб вони не дізналися про її причетність до якихось поганих справ. Елементарна заздрість може стати причиною ігнорування. Людина ігнорує того, кому заздрить. І чим довше це триває, тим більше ускладнюється проблема. 

Втрата інтересу один до одного також може стати приводом для ігнорування. Старі друзі чи знайомі стають нецікавими, бо в нас згодом можуть змінюватись звички, з'являються інші інтереси та інші цілі. Тому людина шукає нове коло спілкування, поступово ігноруючи старих друзів. Психологи називають ігнорування психологічною маніпуляцією, за допомогою якої деякі люди намагаються вплинути на оточуючих. Якщо людина не може прямо сказати про свою образу, то вона намагається за допомогою ігнорування продемонструвати оточуючим, як сильно її образили. 

Та й найпопулярніша причина ігнорування – особиста ворожість. 

У цій ситуації спілкування закінчується швидко та назавжди. Можна ще багато і довго говорити про причини, що викликають ігнорування, але які ж цілі переслідує людина? Цілі можуть бути різними. Це і помста з бажанням покарати кривдника, або спосіб принизити іншу людину, бажання керувати іншими людьми і привернути до себе увагу таким способом і так далі. Іноді людина ігнорує просто тому, що немає бажання розпалювати конфлікт, відповідаючи агресією на агресію. У зв'язку з цим виникають непорозуміння, які поступово переростають у сварки. 

Ігнорування може бути як усвідомленим (для досягнення якоїсь мети) так і неусвідомленим (виникає через зміну інтересів, переваг, бажань) Те, що вас ігнорують зрозуміти нескладно. Людина починає шукає причини, щоб скасувати призначену з вами зустріч, або ж під час зустрічі вона перебиває вас і каже, що в неї з'явилися інші плани. Часто використовується фраза "я зайнятий", хоча раніше таке не спостерігалося, але при цьому знаходиться час для інших людей. Раніше ігноруючий постійно дзвонив сам, намагався вийти на контакт і при цьому спілкування тривало годинами, а тепер спілкування скоротилося до кількох хвилин. Ви помічаєте, що людина перестає з вами вітатись, або ж із затримкою відповідає на вітання чи на якісь запитання, а раніше за нею такого не спостерігалося. 

Це особливо помітно під час спілкування у соціальних мережах. Хоча іноді людина не відповідає просто тому, що їй незручно це зробити в даний час або потрібен час на обмірковування відповіді. Деякі люди звикли не відповідати на листування одразу. Найкращим варіантом у такому разі буде не квапити події та трохи почекати. Загалом прикладів можна наводити багато, але як усе-таки реагувати на таке ставлення до себе. 

Існують два способи боротьби з ігноруванням. 

По-перше, ви можете прямо попросить людину не ігнорувати вас, тому що вам це неприємно. Якщо ж вас не почули і це триває і надалі, то потрібно розривати всілякі стосунки. Хоч це і радикальний, але найправильніший підхід. Другий спосіб, це ігнор у відповідь. 

Не дозволяйте людині маніпулювати вами. Не треба ні за ким бігати , ображатися і просити вибачення. Якщо ж ви підете у когось на поводі, то маніпуляції продовжуватимуться постійно. Ігнорування на різних людей впливає по-різному. Іноді відповіддю на ігнорування може бути агресія у відповідь з метою домогтися відгуку. Це одна з можливих реакцій, вибраних несвідомо. 

Буває, що людина, яку ігнорують, може впасти в глибоку депресію, замкнутися в собі, важко переносячи відсутність емоційного відгуку. Можуть розвинутись важкі стани, психічні розлади. Насамперед необхідно проаналізувати свій психологічний стан, викликаний ігноруванням. Якщо ситуація вимагає допомоги фахівців, зверніться до психолога чи психіатра. 

Подбайте про себе. Не бійтеся вирішувати проблеми та йти назустріч складнощам. В результаті ви станете тільки сильнішими і мудрішими. Я всім вам бажаю здоров"я, як фізичного так і психологічного.

Alla Martekhova

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar34.652334.7912
Euro36.423936.5699
Saat